JAK PRAWIDŁOWO SEGREGOWAĆ ODPADY?

JAK PRAWIDŁOWO SEGREGOWAĆ ODPADY?

Nie tylko dzięki prawu, ale też stale rosnącej świadomości z zagrożenia wynikającego z zanieczyszczenia środowiska, możemy stwierdzić, że właściwa gospodarka odpadami – selektywna ich zbiórka jest jedną z najistotniejszych kwestii problemowych dzisiejszego świata.

 

To co jest najważniejsze, to podstawowa zasada, która powinna przyświecać nam podczas segregacji śmieci – oddzielamy surowce, które mogą zostać w przyszłości wykorzystane ponownie od odpadów resztkowych, nienadających się do ponownego użytku.

Recykling bez wątpliwości

Zasady segregacji odpadów na pierwszy rzut oka są bardzo proste – papier, szkło, plastik, metal, odpady biodegradowalne i zmieszane. Wydaje się mało skomplikowane, i takie też w zasadzie jest, aczkolwiek jest kilka odpadów z których klasyfikacją moglibyśmy mieć problem. Warto zatem zapoznać się z rozporządzeniem Ministra Środowiska i zaznajomić się z ogólnie przyjętymi zasadami segregacji odpadów. W ten sposób ogólnie przyjęto, iż metale i tworzywa sztuczne wyrzucamy do pojemnika koloru żółtego, papier do niebieskiego, szkło do zielonego, bioodpady do brązowego, natomiast śmieci zmieszane do czarnego.

Pomoc podczas segregacji śmieci?

Odpowiednio dobrany kosz do naszych potrzeb będzie zdecydowanie ułatwieniem podczas codziennej selektywnej zbiórki odpadów. Kosz na śmieci, który będzie odpowiedniej wielkości, funkcjonalny, ale też estetyczny znacznie ułatwi nam codzienne zmagania. Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele rozwiązań, natomiast my polecamy kosze Ecobin oraz Ecobin+.

Projekt poszczególnych pojemników na planie wycinka koła pozwolił na uzyskanie korzystnej kubatury każdego z nich (ok. 12 l), przy niedużych wymiarach zewnętrznych całego kosza (wysokość 39,5 cm, średnica całkowita 44 cm). Kosz dostępny jest w dwóch wersjach. Ecobin to kosz bez pokrywy, natomiast Ecobin+ charakteryzuje się zamontowaną na stałe, nie wymagającą podnoszenia pokrywą, dzięki której zostało wyeliminowane ryzyko wydzielania się nieprzyjemnych zapachów z odpadów organicznych.

Funkcjonalność koszy oraz ich wygląd zastrzeżony w postaci wzoru przemysłowego mocno odróżniają je od dostępnych na rynku produktów konkurencyjnych. Elementami składowymi kosza są: pięcioramienna podstawa, rurka aluminiowa wraz z łożyskiem, uchwyt, zaczep i opcjonalnie pokrywa.

Ecobin został doceniony w kraju i zagranicą, bo w dzisiejszych czasach już wszędzie liczy się, to, że dzięki segregacji odpadów śmiecimy mniej i dbamy o lepsze jutro dla przyszłych pokoleń.

Tutaj (https://sulitech.pl/kosze-do-segregacji/) znajdą Państwo wszystkie szczegóły odnośnie koszów do selektywnej zbiórki odpadów Ecobin i Ecobin+.

Title